Pse është i shëndetshëm uji detox?

Uji Detox ju mban të hidratuar përgjate ditës, është një detoksifikues i fuqishëm për organizmin, zvogëlon ndjenjën e urisë, balancon pH, përmirëson ngjyrën e lëkurës.

Hidratimi është shumë i rëndësishëm për shëndetin, ndaj shpesh rekomandohet pirja e tetë gotave ujë në ditë. Shumë pretendojnë se shtimi i disa përbërësve në ujë rrit përfitimet shëndetësore. Rezultati, që quhet “ujë detoks” mendohet se ndihmon trupin të largojë toksinat, përmirëson nivelet e energjisë si dhe nxit rënien në peshë.

Uji Detox realizohet përmes recetave të ndryshme. Mjafton të shtoni në ujin Qafshtama copëza frutash, perimesh ose erëzash të freskëta. Në foton e mësipërme do të shihni ujin detox e realizuar me përbërësit si më poshtë:


Përbërësit:– 1 kokërr limon i prerë në feta
– 1 kokërr limon i shtrydhur
– 1.5L ujë QafshtamaPërgatitja:


– Bashkojmë ujin Qafshtama me fetat e limonit dhe lëngun e shtrydhur të limonit dhe i vendosim në frigorifer për 7-8 orë.
– Pasi ta keni përgatitur mund ta konsumoni siç është ose ta filtroni .Përfitimet e ujit Detox për organizmin e njeriut:– Ju mban te hidratuar pergjate dites
– Është një detoksifikues i fuqishëm për organizmin
– Zvogëlon ndjenjën e urisë
– Balancon pH
-Përmirëson ngjyrën e lëkurës

Hidratohu me Qafshtama

I lehtë
I pasur me magnez